Sema Çelebi, Trabzon Anadolu Lisesi’ni okul birincisi olarak bitirdikten sonra girdiği İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden onur derecesi ile mezun olmuştur.

Meslek hayatına köklü bir hukuk bürosunda yaptığı yasal staj ile başlamış, staj boyunca çeşitli projelerde ve görevlendirmelerde yer almış ve stajını aynı büroda tamamlamıştır. Mesleğin ilk yıllarından itibaren ise Ürey Hukuk bünyesinde Av. Ali Ürey ve ekibiyle çalışmaya başlamıştır. Gelinen aşamada ise avukat ve stajyer avukatlardan oluşan ekip yöneticiliği pozisyonunda kıdemli avukat olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Sema Çelebi, ticaret hukuku, borçlar hukuku, iş hukuku, sözleşmeler hukuku, kişisel verilerin ve gizli bilgilerin korunması, fikri mülkiyet, kişiler ve aile hukuku, kira ve taşınmaz hukuku gibi çeşitli alanlarda; ihtilafların alternatif uyuşmazlık çözüm yollarıyla çözümlenmesi ve dava süreçlerinin yönetiminde müvekkillerimize kıdemli avukat olarak destek vermektedir. Ayrıca Hukuk Uyuşmazlıklarında Temel Arabuluculuk Eğitimini tamamladıktan sonra ilgili sınavı da kazanarak Arabulucu sıfatına sahip olmuştur.

İyi seviyede İngilizce ve başlangıç seviyesinde Almanca bilmektedir.

Av. Sema Çelebi

Adres :İsmail Paşa Sk. No. 77
Koşuyolu Kadıköy - İstanbul
Telefon: +90 (216) 327 27 00
E-posta:sema.celebi@urey.av.tr

TOP