Oğuz Çerçi, İstanbul Bahçelievler Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra derece ile girdiği İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olarak meslek hayatına başlamıştır.

Avukatlık yasal stajını Ürey Hukuk Bürosu bünyesinde geçirmiş ve stajını başarıyla tamamlamıştır. İstanbul Barosu’na kayıtlı Av. Oğuz Çerçi, mesleki faaliyetlerini halen büromuzda sürdürmektedir.

Oğuz Çerçi; iş kazalarından kaynaklı ceza davaları ile tazminat davaları, toplu ve bireysel iş hukuku, sosyal sigorta hukuku, Türk Parasının Kıymetini Koruma Hakkında Kanun kaynaklı uyuşmazlıklar, kira hukuku, aile ve miras hukuku, marka devir işlemleri, kişisel verilerin korunması, bilişim suçları ve borçlar hukuku başta olmak üzere çeşitli konularda müvekkillerimize hizmet vermektedir. Dava ve uyuşmazlık takipleri dışında önleyici hukuk hizmetleri kapsamında müvekkillerin çeşitli danışmanlık ihtiyaçlarına çözüm üretmekte, arabuluculuk süreçlerinin hazırlığı ve yürütülmesi gibi faaliyetlerde de rol almaktadır.

Kendisi, eğitim hayatı süresince çeşitli dernek ve kulüplerde görev alıp faaliyetlere katılmış; bir dönem İÜHF Kültür ve Spor Kulübü’nde başkanlık yapmıştır. Halihazırda İstanbul Barosu İstanbul Hukuk Futbol Takımının mensubudur. Yer aldığı diğer oluşumların yanı sıra İstanbul Barosu Spor ve Spor Hukuku komisyonunda aktif şekilde yer almakta olup, meslek paydaşları ile bağlarını geliştirmektedir.

İyi seviyede İngilizce ve başlangıç seviyesinde Almanca bilmektedir.

Av. Oğuz Çerçi

Adres :İsmail Paşa Sk. No. 77
Koşuyolu Kadıköy - İstanbul
Telefon: +90 (216) 327 27 00
E-posta:oguz.cerci@urey.av.tr

TOP