Gizem Ak Yürek, 2011 yılında Galatasaray Lisesi’ni bitirmiş, 2015 yılında ise Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. Ayrıca kişisel verilerin korunması hukuku, ceza muhakemesi hukuku gibi alanlarda eğitimler almış; eş zamanlı olarak arabuluculuk sınavını da başarıyla geçip arabuluculuk yapmaya hak kazanmıştır.

Meslek hayatına öğrencilik döneminde saygın bir hukuk bürosunda çalışarak başlamış ve yasal stajını da bu büroda sürdürmüş; çeşitli ulusal ve uluslararası projelerde rol almıştır. Avukatlık ruhsatını aldıktan hemen sonra Av. Ali Ürey ile çalışmaya başlamış ve Ürey Hukuk bürosunun kuruluş aşamalarında bizzat aktif görev üstlenmiştir. Halen Ürey Hukuk bürosunda kıdemli avukat olarak çalışmaya devam etmektedir.

Gizem Ak Yürek; başta sözleşme incelemeleri ve şirket danışmanlığı, proje sözleşmelerinin hazırlanması, incelenmesi ve müzakere edilmesi, finansal yeniden yapılandırma sözleşmelerinin süreç yönetimi, kişisel verilerin korunması hukuku olmak üzere özel hukukun çeşitli alanlarında hizmet vermektedir. Ayrıca iş hukuku, ticaret hukuku, borçlar hukuku, fikri mülkiyet hukuku, bilişim hukuku ve idare hukuku gibi alanlarda doğan davaların takibini gerçekleştirmekte; sulh ve arabuluculuk görüşmelerine de katılım sağlamaktadır.

İleri düzeyde İngilizce ve Fransızca ile orta düzeyde İspanyolca ve İtalyanca bilmektedir. Galatasaraylılar Derneği üyesidir.

Av. Gizem Ak Yürek

Adres : İsmail Paşa Sk. No. 77
Koşuyolu Kadıköy - İstanbul
Telefon: +90 (216) 327 27 00
E-posta:gizem.ak@urey.av.tr

TOP